KVC- Göğüs Hastanesi

İş Sağlığı ve Güvenliği

Hastanemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Polikliniği, çalışma ortamının risklerinin hekimler tarafından en aza indirilmesi için hastane içi güvenliğinin sağlanmasını hedeflenmektedir. Yapılan çalışmalar sayesinde kaza ve sık görülen hastalıklara bağlı olarak gerçekleşebilecek iş gücü ve iş günü kayıplarının da büyük ölçüde önüne geçilerek, kesintisiz sağlık hizmeti sunulması amaçlanmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği Polikliniği olarak öncelikli görevimiz, hastanede çalışma ortamı gözetimini sağlamak ve çalışanlara yol göstermektir. Çalışma ortamına ait herhangi bir eksiklik var ise bu konuda İdari Birimleri bilgilendirmek ve sahada edinilmiş tecrübelerimiz ile istenmeyen durumlara karşı çözüm yolu üretip, sürdürebilir bir İş Sağlığı ve Güvenliği kültürü oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Güvenlik kültürü kavramını benimsetmek, hastanemizin verimliliğini, devamlılığını sağlamak ve sağlık çalışanlarının güvenliğini sağlamak temel amaçlarımızdır. İş kazalarının bildirimi için tutanak tutulması ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) bildirim yapılması konusunda tüm alt yapımız hazır ve aktif olarak hizmet vermektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Polikliniği, personelin kullanacağı koruyucuların seçilmesi, çalışanların sağlık durumlarının incelenmesi ve gözetiminin gerçekleştirilmesi, yapılan iş sebebiyle oluşabilecek stres faktörlerinin araştırması ve çalışanları bundan korumak için gerekli etkinliklerin gerçekleştirilmesi, çalışanların fiziksel ve psikolojik kapasitelerini tartarak iş ile uyumlulukları hakkında yetkiliye danışmanlık hizmeti vermektedir. Çalışanların periyodik olarak, yıllık sağlık kontrolleri de polikliniğimiz tarafından yapılmaktadır. Çalışanlarımıza birinci sırada İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi ve Teknik Konularda Hizmet İçi Eğitim verilmektedir.

Ayrıca sağlık çalışanlarımızın, sağlık geçmişinin incelenmesinin yanında işe giriş, işe dönüş, sağlık kontrollerinin düzenli bir şekilde devamının sağlanması ve koruyucu sağlık müdahaleleri polikliniğimiz tarafından yapılmaktadır.


Klinik İletişim Bilgileri

 

Konumu

İletişim

Dâhili

Poliklinik

KVC – Göğüs Hastanesi / Z Blok / 1.Kat

0 (332) 310 50 00

 71517 / 71518

Adres

Akabe Mah. Adana Çevre Yolu Cad. No:135 42020 Karatay / KONYA

 

26 Aralık 2023