KVC- Göğüs Hastanesi

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümü, cerrahi işlem yapılması gereken durumlarda hastanın yaşına ve fiziksel durumuna göre uygulanacak anestezi yöntemini ve miktarını belirleyen, anestezi altındaki hastanın ameliyat boyunca solunum, tansiyon, nabız gibi yaşamsal değerlerini takip ve kontrol eden bilim dalıdır. Anesteziyoloji ve Reanimasyon hekimi, hastanın ameliyat esnasında ve sonrasında ağrı duymamasını sağlamasının yanı sıra ameliyat sürecinde tüm organ ve sistem fonksiyonlarının sürdürülmesini sağlar.

Konya Şehir Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği’miz; 1 Profesör, 4 Doçent, 3 Yoğun Bakım Uzmanı, 19 Uzman ve 21 Asistan Doktor ile hizmet veren bölgenin önde gelen donanımlı Anesteziyoloji ve Reanimasyon kliniklerinden biridir.

Ameliyat olacak hastalarımız anestezi hekimlerimiz tarafından KVC - Göğüs Hastanesi Z Blok 1. Katta yer alan Anestezi Polikliniği’mizde değerlendirilmekte ve gerekli tetkikler istenmektedir. Tüm ameliyat öncesi hazırlık işlemleri polikliniğimiz bünyesinde kısa sürede tamamlanmaktadır.

Merkez Hastane 1. katta yer alan Günübirlik Ameliyathane ’de 8, 2. Kat Merkez Ameliyathane ‘de 32 operasyon odamız bulunmaktadır. Genel Cerrahi, Kalp ve Damar Cerrahi, Göğüs Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Üroloji, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ve Çocuk Cerrahi branşlarının hizmet verdiği ameliyathanelerimizde tüm özellikli cerrahiler için gerekli anestezi uygulamaları son teknolojiye sahip cihazlar ve deneyimli kadromuz tarafından yapılabilmektedir. Bu anestezi uygulamaları arasında yeni nesil ilaçların kullanıldığı genel anestezi yöntemleri, epidural ve spinal anestezi ve ultrasonografi eşliğinde güvenle uygulanan bölgesel sinir blokları yer almaktadır.

Hastalarımız, ameliyathanelerimizde ön hazırlık ünitesinde karşılanarak ameliyat öncesi kontrolleri sağlanmakta aynı zamanda korku ve endişelerinin giderilmesi için gerekli ilaç uygulamaları yapılmaktadır. Hastalarımızın ameliyatı bittikten sonra ise ameliyat sonrası bakım ünitemizde tamamen uyanana kadar ve ameliyat sonrası ağrıları en az seviyeye indirilene kadar gözetim altında tutulmaktadır.

Kliniğimiz bünyesinde ayrıca 52 yataklı tam teşekküllü üçüncü basamak ve 7 yataklı ameliyat sonrası ikinci basamak olmak üzere toplam 59 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi bulunmaktadır. Yoğun Bakım Üniteleri’miz de solunum cihazları ve ileri monitörler gibi modern tıpta kullanılan en son teknolojik cihazların tamamı bulunmakta ve aktif bir şekilde işin uzmanları tarafından kullanılarak hastalarımıza en üst düzeyde bakım sağlanmaktadır.

Kliniğimizin hizmet verdiği bir diğer alan da ameliyathane dışı anestezi uygulamalarıdır. Ameliyathane dışında hastaları rahatsız edici, ağrılı, sakinleştirme ve anestezi gerektiren; Endoskopi, Kolonoskopi, ERCP, Bronkoskopi, Girişimsel Radyoloji, MR Görüntüleme, Girişimsel Anjiyografi gibi işlemlerde uzman ekiplerimiz ve modern cihazlarımız eşliğinde hasta konforu ve güvenliği en üst düzeyde sağlanarak hizmet verilmektedir.

Kliniğimiz aynı zamanda eğitim kliniği olup hali hazırda 21 asistan doktora uzmanlık eğitimi verilmektedir. Her geçen yıl sayısı artmakla beraber şu ana kadar tam donanımlı 6 uzman hekim kliniğimiz tarafından yetiştirmiştir. Kliniğimiz deneyimli akademik kadrosu ile modern tıbbın değişimlerini yakından takip ederek sahada uzmanlık açısından görev yapmaya hazır donanımlı uzman hekimler yetiştirmeye devam etmektedir.


Hastanemizde Anestezi Altında Yapılan Özellikli İşlemler

·         Anestezi Altında Girişimsel Radyoloji Uygulamaları

·         Erişkin ve Pediatrik Kalp Damar Cerrahi Ameliyatları

·         Yanık Ünitesinde Anestezi Altında Pansuman ve Greft

·         Ağrısız Doğum

·         Ultrason ile Bölgesel Sinir Blokajı

·         Kanser Cerrahileri

·         Kolonoskopi-Endoskopi

·         Tüp Bebek Uygulamaları

·         Algoloji (Ağrı) İşlemleri

·         Anestezi Eşliğinde MR Çekimi


NOT:  Anesteziyoloji ve Reanimasyon Kliniği hekimlerimizi görmek için lütfen "Tıbbi Birimler" bölümünü ziyaret ediniz.


Klinik İletişim Bilgileri

 

Konumu

İletişim

Dâhili

Poliklinik

KVC - Göğüs Hastanesi / Z Blok / 1. Kat

0 (332) 310 50 00

71508

Reanimasyon Yoğun Bakım 1

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi / D Blok / 2. Kat

0 (332) 310 50 00

42010

Reanimasyon Yoğun Bakım 2

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi / D Blok / 2. Kat

0 (332) 310 50 00

42025

Reanimasyon Yoğun Bakım 3

 

0 (332) 310 50 00

 

Reanimasyon Yoğun Bakım 4

 

0 (332) 310 50 00

 

Postop Yoğun Bakım

Merkez Hastane / 2. Kat

0 (332) 310 50 00

 

Ameliyathane

Merkez Hastane / 2. Kat

0 (332) 310 50 00

 

Adres

Akabe Mah. Adana Çevre Yolu Cad. No:135 42020 Karatay / KONYA


07 Haziran 2024