Merkez Hastane

Kadın Doğum Acil

Kadın Hastalıkları ve Doğum Acil Kliniğimiz, 2020 Ağustos ayında hizmete giren hastanemizin Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'ne bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

Acil durumlarda halkımızın başvurduğu hastanemiz Acil Servis içerisinde yer alan Kadın Doğum Acil Kliniğimiz, 7 gün 24 saat boyunca hastalarımıza hizmet sunmaktadır. Hedefimiz, hasta bakım sürecinin her aşamasında hasta güvenliğini ve memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak; aynı standartlarda, bilimsel ilkeler çerçevesinde yüksek kaliteli bakım hizmeti sunmaktır.

Kadromuzda 2 Doçent Doktor, 4 Doktor Öğretim Üyesi, 4 Yan Dal Uzman Hekimi, 7 Uzman Doktor, 44 Uzmanlık Eğitimi alan Asistan Doktor, 1 Sorumlu Ebe, 29 Ebe, 5 Klinik Destek Personeli ve 5 Sekreter bulunmaktadır. Kliniğimiz bünyesinde 1 adet Triaj Ünitesi, 2 adet Muayene Polikliniği, 1 adet Acil Durum Müdahale Odası (CPR), 1 adet 6 yataklı Müşahede Odası ve acil durumlarda vajinal doğum gerçekleştirmek için 1 adet Acil Doğum Odası bulunmaktadır. Kapsamlı ve kaliteli sağlık hizmetlerinin yanı sıra, mezuniyet öncesi hemşirelik ve ebelik bölümü öğrencilerine, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık Eğitimi alan Asistan Doktorlarımıza yönelik eğitimler sunulmaktadır.

Acil Birimimiz, hastanemizin belirlediği misyon ve vizyona uygun olarak faaliyet göstermektedir. Amacımız, hastalarımıza nitelikli sağlık hizmeti sunarak onların ihtiyaçlarını karşılamak ve bu doğrultuda ani müdahale gerektirebilecek durumlar için tam teşekküllü bir birim olarak hizmet vermektir.


Kliniğimizde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar

·  Düşük Tehdidi

·  Düşükler (Abortuslar)

·  Erken Doğumlar

·  Gebelikle Birlikte Görülen Tansiyon Yüksekliği (Preeklampsi)

·  Gebelikte Bulantı - Kusma

·  Gebelikte Kasık ve Karın Ağrıları

·  Gebelik Kanamaları

·  Genital Bölge Enfeksiyonları

·  Su Gelişi

·  Kordon Sarkması ve Doğumlar

·  Dış Gebelik

·  Yüksek Riskli Gebelik

·  Acil Kapsamında Jinekolojik ve Jineko Onkolojik Şikâyetler (Vajinal Kanama, Kasık Ağrısı, Ağır Enfeksiyon)

Ayrıca diğer acil kliniklerden ortak değerlendirilmesi gereken hastalara konsültasyon desteği sağlanmaktadır.

 

Nasıl muayene olurum?

Kadın Hastalıkları ve Acil Servisimize acil durumlarla başvuran hastalarımız, kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra Triaj Bölümünde karşılanmaktadır. Hastaların şikâyetleri dinlendikten sonra hızla mevcut durumları değerlendirilir ve acil muayene dosyaları oluşturulur. Anamnezleri ve muayeneleri doktorlarımız tarafından eksiksiz bir şekilde tamamlanır, ardından gerekli tedaviler planlanır. Hastalarımızın durumlarına göre müşahede altına alınması gerekenler belirlenirken, tedavisi tamamlanan hastalar sağlıkla taburcu edilirler. Yatış gereken hastaların yatış işlemleri düzenlenerek ilgili birime yönlendirilir.


Kliniğimizde Kullanılan Teknolojik Cihazlar

  • NST Cihazları
  • USG Cihazları
  • Monitörler
  • DOPPLER
  • Defibrilatör
  • Radyan Isıtıcı
  • Transport Kuvöz
  • Ventilatör Cihazı

 

    NOT:  Kadın Doğum Acil Kliniği hekimlerimizi görmek için lütfen "Tıbbi Birimler" bölümünü ziyaret ediniz.

 


Klinik İletişim Bilgileri 

 

Konumu

İletişim

Dâhili

Poliklinik

Acil Servis

0 (332) 310 50 00

50212 / 50081

Adres

Akabe Mah. Adana Çevre Yolu Cad. No:135 42020 Karatay / KONYA

 

11 Haziran 2024