Onkoloji Hastanesi

Dahiliye (İç Hastalıkları)

İç Hastalıkları (Dahiliye), bir veya daha fazla sayıda akut veya kronik hastalığa sahip yetişkinlerin sağlık sorunları ile ilgilenen oldukça geniş bir alanda hizmet veren bir uzmanlık alanıdır. İç Hastalıkları, yetişkinlerdeki birçok sistemi ilgilendiren sağlık sorunlarının ilk teşhisinden, hastaların tedavi ve takip sürecine kadar aktif rol alan bir branştır. İç hastalıkları bölümünün ilgilendiği hastalıklar arasında; Şeker Hastalığı (Diabetes Mellitus), Tiroid Hastalıkları, Mide ve Bağırsak Hastalıkları, Böbrek Hastalıkları,  Hipertansiyon, Kalp Yetersizliği, Romatizmal Hastalıklar gibi birçok sistemi ilgilendiren geniş bir hastalık grubu yer almaktadır. İç hastalıkları uzmanlık alanının çok geniş olması, bu branşta spesifik hastalık grupları ile ilgilenen Endokrinoloji, Gastroenteroloji, Hematoloji, Tıbbi Onkoloji,  Nefroloji, Alerji ve İmmünoloji, Romatoloji,  Geriatri ve Yoğun Bakım Üniteleri gibi yan dal uzmanlık alanlarını geliştirmiştir. İç hastalıkları bölümü, hastaların tanı ve tedavi süreçlerini multidisipliner ve bütünsel yaklaşım ile sürdürür. Gerektiğinde yan dal branşları ile konseyler ve konsültasyonlar gerçekleştirilerek hastalarına kaliteli bir sağlık hizmeti sunar. 

Konya Şehir Hastanesi İç Hastalıkları Kliniğimiz; Dahiliye Poliklinikleri, Genel Dahiliye Servisi ve Dahiliye Yoğun Bakım Üniteleri ile geniş bir alanda eğitim ve hizmet misyonunu sürdürmektedir.

Kliniğimiz bünyesinde 25 Uzman Doktor, 33 uzmanlık eğitimi alan Asistan Doktor, 1 Servis Sorumlu Hemşiresi, 10 Servis Hemşiresi görev yapmaktadır.

Kliniğimizde Dahiliye Poliklinik hizmeti, Onkoloji Hastanesi Y Blok 1. Katta verilmektedir.

21 yataklı Dahiliye Servisi’miz Onkoloji Hastanesi Y Blok 6. Katta hizmet vermektedir. Servisimizde gün içerisinde dahiliye uzmanlarımız, asistan hekimlerimiz ve servis hemşirelerimiz tarafından günlük vizitlerle hasta değerlendirmeleri ve tedavileri yapılır. Kliniğimizde yoğun bakım ihtiyacı gelişen, vital bulguları (fonksiyonları) bozulmuş, hayati tehlikesi olan hastalarımızın tedavileri, alanında deneyimli dahiliye yoğun bakım uzmanlarımızın koordine ettiği 39 yataklı Dahiliye Yoğun Bakım Ünitesi’nde devam ettirilir.

İç Hastalıkları Kliniği, Yan Dal Klinikleri ile beraber dinamik ve tecrübeli akademisyen ve uzman kadrosuyla sağlık hizmeti misyonunun dışında; asistan hekimlerin eğitimi ile iç hastalıkları uzman hekimlerinin yetiştirilmesinde de görev almaktadır.


NOT:  Dahiliye (İç Hastalıkları) Kliniği hekimlerimizi görmek için lütfen "Tıbbi Birimler" bölümünü ziyaret ediniz.


Klinik İletişim Bilgileri

 

Konumu

İletişim

Dâhili

Poliklinik

Onkoloji Hastanesi / Y Blok / 1. Kat

0 (332) 310 50 00

61024 / 61055

Servis

Onkoloji Hastanesi / Y Blok / 6. Kat

0 (332) 310 50 00

66029 / 66030

Yoğun Bakım

Onkoloji Hastanesi / Y Blok / 2. Kat

0 (332) 310 50 00

62031 / 62013

Adres

Akabe Mah. Adana Çevre Yolu Cad. No:135 42020 Karatay / KONYA

 

07 Haziran 2024