Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kliniğimiz, deneyimli kadrosu ile birlikte modern teknolojik cihazlar kullanılarak her yaş grubundaki kadın hastalarımızın; Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili sağlık problemlerini, en güncel yaklaşımlarla sağlık hizmeti sunup, tedavi etmektedir. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğimiz Jinekoloji, Obstetri, Onkoloji, Perinatoloji branşlarında da hizmet vermekte olup, bölgenin en kapsamlı kliniği konumundadır.

Kliniğimize bağlı Gebe Okulu, IVF Tüp Bebek Merkezi, Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi, Doğumhane Ünitesi, Kadın Doğum Acil, Perinatoloji Kliniği ve Aile Planlama Birimi ile alanında tam donanımlı hekimler ve uzman ekiplerimizce hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Kliniğimizde 2 Doçent Doktor, 4 Doktor Öğretim Üyesi, 11 Uzman Doktor, 48 uzmanlık eğitimi alan Asistan Doktor,191 Ebe, 9 Ameliyat Hemşiresi ve 16 Sekreter görev yapmaktadır.

Kliniğimiz poliklinik hizmetini, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi D Blok Zemin Kat ve 1.Katta bulunan 13 poliklinik odasında vermektedir. Polikliniğimiz içerisinde yer alan 3 adet Müdahale Odası, 1 Ofis Histeroskopi Odası, 1 Aile Planlaması Odası, 3 Gebe İzlem Odası, 3 NST Odası,  4D Doppler Ultrason Odası, 1 Gebe Eğitim ve Laktasyon Odası bulunmaktadır. Polikliniğimizde; Menopoz Takipleri, Meme Muayenesi, Meme Kanseri Taraması, Korunma Yöntemleri, Rahim Ağzı Kanser Taraması, Kemik Ölçümü Hizmetleri de bulunmaktadır. Tüm polikliniklerimiz hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Binası D Blok 3 ve 4. Katlarında 2 adet Obstetri Servisi, 3. katında bulunan Perinatoloji Servisi ve 5. Katında yer alan Jinekoloji Servisi ile birlikte toplam 6 adet yataklı servisimiz bulunmaktadır. Bu servislerde 54 tek kişilik ve 36 çift kişilik odalarda toplam 126 yatak sayısı ile hastalarımıza hizmet verilmektedir. Odaların tamamında lavabo, banyo-tuvalet ve her hastaya ait televizyon, buzdolabı ve refakatçi koltuğu mevcuttur. Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisimizde 2 adet 3 Boyutlu Ultrason Odası ve hastalarımızın tedavi hizmetleri için 6 adet Muayene Odası bulunmaktadır.

Hastanemizin Merkez Binasının 2. Katında yer alan ameliyathanemizde, kliniğimizin 2 adet Ameliyat Odası, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi 2. Katında bulunan Doğumhane Ünitesi ve 2 adet Sezaryen Doğum Ameliyathanesi ile birlikte hastalarımıza hizmet vermektedir. Ameliyat odalarımız modern ekipman ve tıbbi cihazlar ile donatılmış olup, enfeksiyonlardan korunmak için Enfeksiyon Kontrol Komitesi ile beraber en üst düzeyde güvenlik önlemler alınmıştır.

Cerrahi Açık veya Kapalı (Laparoskopik)/Vajinal Yoldan Rahim Alınması, Askı Ameliyatları, Kanser Ameliyatları, İdrar Kaçırması İçin Açık/Kapalı Cerrahiler (TOT-TVT-Burch), Rahim Sarkması Ameliyatı, Lateral Süspansiyon, Sakrokolpopeksi, Sakroservikopeksi, Sakrospinöz Fiksasyon, Açık/Kapalı Yumurtalık Kist/Kitle Çıkarılması, Çikolata Kisti Cerrahisi, Açık/Kapalı Apse Cerrahisi, Açık/Kapalı/Vajinal Myom Ameliyatı, Histeroskopik Polip/Myom Cerrahisi, Rahim Perdesi Açılması, Perineoplasti, Labioplasti, Hudoplasti, Rektosel, Sistosel ameliyatları yapılmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Gebelik Hizmeti yanında, gebelik süreci ve doğum ile ilgili doğum sonrasında da halkımıza hizmet vermekteyiz. Özellikle gebelik öncesi dönemden başlayarak, bu özel süreçte gebelik takibi dışında; Gebe Eğitimi, Emzirme Eğitimi, Ayrıntılı Ultrason, Riskli Gebelik Takibi, Şeker Yükleme Testi, Doğum ve Doğum Sonrası Bakım Hizmetleri vermekteyiz.  Erken Su Gelişi, Erken Doğum Ağrıları, Gebelik Diyabeti, Gebelikte Tansiyon Yüksekliği, Gebeliğe Bağlı Diğer Hastalıklar, İkili ve Dörtlü Testler, Amniyosentez, Kordosentez, Servikal Serklaj, Kan Uyuşmazlığı Testi ve Aşısı yapılmaktadır.


Kliniğimizde Tanı ve Tedavisi Yapılan Hastalıklar

·      Karın Ağrıları (Pelvik Ağrı)

·      Adet Ağrısı ve Düzensizlikleri

·      Polikistik Over Sendromu

·      Hirsutizmus

·      Endometriozis (Çikolata Kisti)

·      Myom

·      Yumurtalık Kisti

·      Pelvik Kitleler

·      İdrar Kaçırma

·      Enfeksiyonlar

·      Rahim Sarkması (Lateral Süspansiyon, Sakrokolpopeksi, Sakroservikopeksi, Sakrospinöz Fiksasyon)

·      İdrar Kesesi Sarkması

·      Onkolojik Cerrahiler (Jinekolojik Kanser Operasyonları)

·      Labioplasti

·      Perineoplasti

·      Hudoplasti

·      Rektosel Cerrahisi

·      Servikal Serklaj


Kliniğimizde Yapılan Özellikli İşlemler

·      Ayrıntılı Ultrason

·      Amniyosentez

·      Kordosentez

·      Koryon Villus Biyopsi

·      İkili Test

·      Dörtlü Test

·      Kolposkopi

·      Smear/ Cotest

·      Ürojinekolojik Tanı Testleri

·      Aşılama (IUI)

·      IVF (Tüp Bebek)

·      Rahim Filmi (HSG) Çekilmesi


Kliniğimizde Kullanılan Teknolojik Cihazlar

·      2D / 3D / 4D Doppler Ultrason

·      Ofis Histeroskopi

·      Kriyoterapi Cihazı

·      Laparoskopik Cihazlar

·      Operatif Histeroskopi

·      Kolposkopi Cihazı


Doğumhane Ünitesi

Doğumhane Ünitemiz; Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi G Blok 2. Katında hizmet vermektedir. Doğumhane Ünitemizde 1 Sorumlu Ebe olmak üzere toplam 72 Ebe görev yapmaktadır. Hasta Odalarımız 7 adet tek kişilik odalar olmak üzere içinde refakatçi odası ve kendine ait banyo/tuvaleti bulunan doğum odaları bulunmaktadır. Hastalarımız kendi odalarında doğum yapma imkânına sahip olup, doğum sonrasındaki takipleri de kendi odalarında yapılmaktadır. Her zaman anne-bebek ilişkilerini dikkate alan Hastanemiz      “Anne - Bebek Dostu Hastane Sertifikası” taşıyan bir hastane olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle bebekler doğum sonrası ten tene temas ile anne yanında tutulmaktadır.

Hastalarımız için, doğumu teşvik edici egzersizler sağlık ekibimiz tarafından öğretilmektedir. Anne sütünün önemi ve emzirme politikalarımız hastalarımıza ayrıntılı şekilde anlatılmakta olup, hastalarımızın sadece doğum sürecinde değil, doğum sonrasında da kontrollere gelmeleri açısından teşvik eden bir hastane konumunda olmaktan gurur duymaktayız.


Gebe Okulu (Gebe Eğitimi)

Gebe Okulu’na başvuran 20 hafta üstü gebe hastalarımıza gebelik hakkında genel bilgiler verildikten sonra; Nefes Egzersizleri, Gebelik Pilatesi, Bebek Bakımı, Emzirme Eğitimi ve Emzirme Süreci ile ilgili eğitimler verilmektedir. Aynı zamanda gebelerimize doğum yapacakları tek kişilik odalar ve servis tanıtımı yapılmaktadır. Gebe Okulu, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi D Blok 1.Kat girişinde bulunmaktadır.


Kadın Doğum Acil

Kadın Doğum Acil Servis Bölümümüz; acil durumlarda halkımızın başvurduğu Hastanemiz Acil Servisi içerisinde hizmet vermektedir. Kadın Doğum Acil Servis, ani ortaya çıkan, müdahale gerektirebilecek doğumlarda, acil hasta müdahalelerinde tam teşekküllü bir birim özelliği taşımaktadır.


Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi    

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’mize bağlı Jinekoloji Onkoloji Polikliniğimizde; HPV Tarama Testi, Rahim Ağzı Kanser Taraması, Kolposkopi, Konizasyon, LEEP gibi Minimal İnvaziv İşlemler yapılmaktadır. Aynı zamanda Jinekoloji Onkoloji Cerrahisi, Genital Bölge, Rahim, Rahim Ağzı, Yumurtalık Kanserlerine müdahale edilmektedir. Jinekolojik Onkoloji Poliklinikleri D Blok 1.Katta hizmet vermektedir.


IVF Tüp Bebek Merkezi    

Tüp Bebek Merkezi’miz, çocuk sahibi olmak isteyen hastalarımıza hizmet vermektedir. Sıfırdan hasta değerlendirilmesi ile başlayarak Rahim Filmi, Histeroskopi, Laparoskopik (Kapalı) Cerrahi, Yumurta Geliştirme, Yumurta Toplama, IUI (Aşılama) , IVF (Tüp Bebek) İşlemleri ile yüz güldürücü sonuçlar elde etmekteyiz. IVF Tüp Bebek Merkezi,  Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi G Blok 1. Katta hizmet vermektedir.


NOT:  Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği hekimlerimizi görmek için lütfen "Tıbbi Birimler" bölümünü ziyaret ediniz.


Klinik İletişim Bilgileri

Konumu

İletişim

Dâhili

Poliklinik

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi / D Blok / Zemin Kat, 1.Kat

0 (332) 310 50 00

40059 / 41062 /41063

Servis

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi / D Blok / 3.Kat, 4.Kat, 5.Kat

0 (332) 310 50 00

43024 / 44048 / 42756 / 45027 / 45048

Doğumhane

Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi / G Blok / 2.Kat

0 (332) 310 50 00

42107 / 42108

Ameliyathane

Merkez Hastane / 2.Kat

0 (332) 310 50 00

Adres

Akabe Mah. Adana Çevre Yolu Cad. No:135 42020 Karatay / KONYA

 


07 Haziran 2024