Çocuk Cerrahisi
29 Mayıs 2023

Çocuk Cerrahisi; 0-18 yaş arası çocukların baş, boyun, kalp hariç toraks, karın, genital bölge ve ürolojik hastalıklarının cerrahi tedavilerini yapan bir branştır. Aynı zamanda bu bölgelere ait cerrahi yapılmadan da tedavi olabilecek bazı hastalıkların tanı ve tedavisini kapsayan bir branştır. Çocuk cerrahları çocukların cerrahi hastalıklarını tedavi etmek için eğitim görmüş deneyimli, bilgi ve beceri birikimleri üst düzeyde olan doktorlardır. Benzersiz bir eğitimden geçmiş olan çocuk cerrahları geniş bir tedavi seçeneği ve yüksek kaliteli tıbbi hizmetle donanmışlardır.

Bebek ve çocuklara mümkün olan en iyi cerrahi bakımın sağlanabilmesi için, karmaşık çocuk cerrahisi ameliyatları modern teknolojiyle donatılmış, yoğun bakım ünitesine sahip uzmanlaşmış merkezlerde yapılmalıdır. Konya Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği de böyle bir merkezdir. Ameliyat edilen yeni doğanlar yeni doğan yoğun bakımda yeni doğan uzmanı ile birlikte takip edilmektedir. Çocuk Cerrahisi Kliniği ve Çocuk Ürolojisi Kliniği, Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesinin C2 bloğunda 6.katta 2 servis (21+21 yataklı) 42 yatak olarak hizmet vermektedir. 18 oda tek kişilik, 12 oda ise iki kişiliktir. Aynı bloğun zemin katında 3 adet poliklinikten en az biri er gün MHRS randevularına açıktır.

Kliniğimizde 3 öğretim üyesi ( 2 Doçent, 1 Dr. Öğr. Üyesi), 3 araştırma görevlisi ve 22 hemşire çalışmaktadır. Yılda yaklaşık 3000 ameliyat ve 13000 hasta muayenesi yapılmaktadır.

 

Tıbbi Kadro: Doç. Dr. İbrahim AKKOYUN Eğitim ve İdari Sorumlu

Doç. Dr. Canan KOCAOĞLU Eğitim Görevlisi

Dr. Öğr. Üyesi Hasan MADENCİ