Çocuk Nörolojisi
24 Ocak 2023

 Çocuk Nörolojisi bölümünde, 0-18 yaş aralığındaki, epilepsi (sara hastalığı), gelişme geriliği, zekâ gerilikleri ve eşlik eden durumlar, serebral palsi (beyin felci), sinir-kas hastalıkları, hareket bozuklukları, uyku bozuklukları ve nörokutanöz hastalıklar gibi çok sayıda nörolojik hastalığın tanı, tedavi ve izleminde poliklinik hastalarına ve yatan hastalara hizmet verilmektedir. 

Çocuk Nörolojisi poliklinikleri, Konya Şehir Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binası C Blok 1. katta bulunmaktadır. 182 numaralı telefon numarası ile ulaşılabilen MHRS randevu sistemi ile hizmet sağlanmaktadır. Ayda yaklaşık 1300 hastaya poliklinik hizmeti verilmektedir. 
Bölümümüzde epilepsi hastalığının teşhisi için kullanılan nörofizyolojik inceleme elektroensefalografi (EEG)dir. Bölüm içinde bulunan EEG laboratuvarımızda 22 kanallı dijital üç adet EEG cihazı ile hastalara uyanıklık – uyku EEG çekimi ve kısa süreli monitorizasyon yapılabilmektedir. EEG randevuları çocuk nörolojisi bölümünün takipli hastalarına EEG sekreterimiz tarafından verilmektedir.
Çocuk Nörolojisi bölümümüzde iki uzman doktor, üç EEG teknisyeni, üç sekreter görev yapmaktadır.